İlahi Sanatçısı Ender Doğan

Ender Doğan İletişim Hattı

İlahi Sanatçısı Ender Doğan – 1970 Malatya doğumludur.1996’da ender doğan eserleriİstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezun oldu. 1984’te müzik hayatı Eyüp musiki cemiyeti’nde başladı, İstanbul Üniversitesi Klasik Türk musikisi korosunda solist ve Ney sanatçısı olarak sürdü.

1994’te TRT İstanbul Radyosunun düzenlediği ses yarışmasında İstanbul bölge 2.liğine seçildi. Aynı yıl İstanbul Radyosuna Neyzen ve ses sanatçısı olarak girdi. Bu görevini 4 yıl devam ettirdi. 1998’de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarında master kazandı.Çeşitli özel okullarda yedi yıl süreyle Felsefe hocalığı ve Rehberlik Psikolojik Danışmanlık yaptı.

İlahi Sanatçısı Ender Doğan

Klasik Türk Musikisi sahasında mühim üstadlardan istifade etti. Süheyla Altmışdört, Bekir Sıtkı Sezgin, Cinuçen Tanrıkorur, Kâni Karaca, Niyâzi Sayın, Aka Gündüz Kutbay, Sadrettin Özçimi bunlardan birkaçıdır.Tasavvuf müziği, Mevlevi müziği alanında Hollanda, Almanya, Avusturya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İsveç, Belçika, Mısır, Suriye, Fas, Malezya gibi ülkelerde solo veya topluluk icraları ile konserler verdi.İlahi Sanatçısı Ender Doğan

CD ve Kaset çalışmaları oldu . Sûfi Nağmeler(solo), Sana Geldim, Sufi cry out (Ney), Nefes(Ney), ‘Bir telden Bir nefesten’(Enstrumantal), Mim(solo), İrfan Türküleri(solo) bunlardan bir kaçıdır.

Ney üretim atölyesindeki çalışmalarının yanı sıra bir Tasavvuf Müziği Korosu çalıştırmakta ve Ney dersleri vermektedir.Ender Doğan evli ve üç kız babasıdır. ilahi sanatçısı menejerlik organizasyonları firmamız tarafından devam ediliyor. ilahi sanatçılarını sizlere ulaştırıyoruz.

İLAHİ SANATÇILARIMIZDAN ENDER DOĞAN’A ULAŞMAK İÇİN BİZİ ARAYIN. 0532 692 98 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir