İlahi Sanatçısı Erkan Mutlu

Tasavvuf Müziği Sanatçısı Erkan Mutlu

erkan mutlu iletişimİlahi Sanatçısı Erkan Mutlu, Türk tasavvuf müzik sanatçısıdır. 1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi müzik bölümünde piyano eğitimi aldı. Milliyet Gazetesi Liselerarası Müzik yarışmasında birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü aldı. 13 yaşında orgla tanışan Erkan Mutlu’nun, amatörce başlayan müzik hayatı 1978 yılından itibaren profesyonel olarak devam ediyor.

Kurduğu okul orkestrası ile Milliyet gazetesinin düzenlediği yarışmada birincilik ve birçok ödül aldı. 1985 yılına kadar eşlik orkestralarında tuşlu çalgılarda görev yaptı. Üç yıl Ersen ve Dadaşlar’da çalışarak Türkiye’nin birçok yerinde konserler verdi. 1985 yılından sonra sahne çalışmalarını azaltıp aranjör ve müzik yönetmeni olarak müziğe devam etti ve pek çok sanatçının yönetmenliğini üstlendi.

İlahi Sanatçısı Erkan Mutlu
erkan mutlu iletişim

Albümlerinin bütün düzenlemelerini ve müzik yönetmenliğini kendisi yapan Erkan Mutlu “Gitmeye Geldim-Ateşi aşk” albümüyle kendine has bir yorum ve müziğini iyice belirginleştirmeye başladı. Bu yıllarda “Toprak rengi bir hayal” adlı new age tarzında bir albümde çalıştı. Bu sahadaki başarısının neticesi olarak daha sonraları birçok örneği çıkacak olan “Kervansaray” enstrümantal serilerini başlattı.

İlahi Sanatçısı Erkan Mutlu Çalışmalarında yurtiçi ve yurtdışından bir çok sanatçılarla birlikte olan Erkan Mutlu, çocuklara yönelik çalışmaları da benimsemiş ve bu sahada “Minik Kuşlar ve Ey Tatlı Çocuk” adlı iki çocuk kaseti hazırlamıştır.
Kendisini en güzel biçimde ifade ettiğini söylediği solo albüm çalışmalarına ise aralıksız devam etmektedir.
1992 – Sonsuzluğa Hasret,1993 – Serdengeçtim,1993 – Sonsuzluğa Hasret 2,1993 – Toprak Rengi Bir Hayal (Enstrumantal),1995 – Gitmeye Geldim,1996 – Kervansaray (Enstrumantal) ,1998 – Gönül Dili,1999 – Gönül Dili 2, 1999 – Hu, 2002 – Saadet Türküleri “-Benim Ülkem-“, 2002 – Yan Yüreğim, 2003 – Seyyah, 2003 – İlahi Aşk, 2005 – Gel Efendim, 2007 – Efendimizin İzinde

Erkan Mutlu Hicaz Demiryolu Belgeseli’nin müziklerini yaptı. Kanal 7, İstanbul Televizyonu, [[Kanal 6] (FOX TV)]’de program hazırladı. erkan mutlu telefonNecip Fazıl Kısakürek’in hayatını konu alan Üstad belgeselinin müziklerini yaptı. Moral FM’de Gece Lambası programını sunmaktadır.

Hicaz Demiryolu Belgeseli’nin müziklerini yaptı. Kanal 7, İstanbul Televizyonu, Kanal 6, FOX TV, TRT-DİYANET TV’de program hazırladı.

Doğumunun 100. yılında Necip Fazıl Kısakürek’in hayatını konu alan Üstad belgeselinin müziklerini yaptı. Ayrıca Dolmabahçe Sarayı’nın 150. kuruluş yılı onuruna, özel bir konser gerçekleştirdi. Bendeyar Film müziklerini yaptı.

ilahi sanatçısı Erkan Mutlu ile ramazan etkinlikleri ve islami konser organizasyonlarında sizlerleyiz. erkan mutlu için bizi arayın. 0532 692 98 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir