İlahi Sanatçısı Mustafa Özcan Güneşdoğdu

ilahi sanatçısı mustafa özcan

İlahi Sanatçılarından Mustafa Özcan Güneşdoğu

ilahi sanatçısı

İlahi Sanatçısı Mustafa Özcan Güneşdoğdu – 4 Eylül 1970’te Çankırı’nın Orta kazasına bağlı Sakaeli köyünde dünyaya geldi. 1979 yılında Almanya’da yaşayan ailesinin yanına gitti. Alman okulunun yanı sıra, İslam Kültür Merkezlerine bağlı Hamburg Ulu Camii‘nde Kur’an okumaya başladı.

Konyalı Hafız Ramazan Minaz’dan Kur’an okumasını öğrendi. Bilahare sekiz yıl imamlığını yaptığı, İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatlarına bağlı Hamburg Merkez Camii’nde öğrenimine devam etti.

Burada Samsun Vezirköprülü Kurr’a Hafız merhum Halit Tanrıver ile Hafızlığını tamamladı. Tâlim, Tecvid ve Kıraat dersleri aldı. 1985 yılında, Libya İslam’a Çağrı Cemiyeti ile önceki adı AMGT olan, Avrupa Milli Görüş teşkilatlarının ortaklaşa tertip ettiği, ikinci Avrupa Tilavet yarışmasında birinci oldu.

İlahi Sanatçısı Mustafa Özcan Güneşdoğdumustafa özcan ilahi sanatçısı

1987 yılında evlenen Güneşdoğdu 3 çocuk ve iki torun sahibidir. Altı yılı aşkın, Osmanlı usulü Arapça tedrisatından sonra, 1988-1989 yıllarında Arapça pratiğini geliştirmek üzere Şam’da bulundu.

1989 yılında Westfalen eyaletinde Hamm/Bochum-Hövel Mevlana Camii’nde İmamlık görevine başladı. 1991 Mayısına kadar devam ettiği görevi esnasında Cumhuriyet dönemi Fıkıh Âlimlerinden “Fetevayı Hindiye” nin mütercimi, eski Kırıkkale Müftüsü (Ala sakal lakabı ile maruf) merhum MUSTAFA EFE Hoca Efendi’den “El-İtkan”ı okudu ve özel dersler aldı.

İlahi Sanatçısı Mustafa Özcan GüneşdoğduOcak 1991 yılında Mekke-i Mükerreme’de 23 Devlet, 52 Cemiyet ve Teşkilatın 182 yarışmacı ile katıldığı 13. Uluslar arası Kur-ân’ı Kêrim yarışmasında, oldu. Şu ana kadar Arap ülkelerinde `Kur‘an-ı Kerimi Güzel Okuma’ dalında Avrupa’da yetişmiş ve birincilik almış ilk ve tek Türk Vatandaşımızdır. ilahi sanatçısı organizasyonları için bize ulaşın.

İLAHİ SANATÇISI MUSTAFA ÖZCAN’I ÇAĞIRMAK İÇİN BİZİ ARAYIN. 0532 692 98 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir