İlahi Sanatçısı Rıfat Çalışkan

İlahi Ve Tasavvuf Sanatçısı Rıfat Çalışkan

rıfat çalışkan eserleriİlahi Sanatçısı Rıfat Çalışkan – Tasavvuf Müziği Sanatçısı Rıfat Çalışkan 1979’da İstanbul’da dünyaya gelir. Baba ocağında tasavvuf kültürüyle yetişen Çalışkan, on yedi yaşında Caferağa Medresesi’nde hocası Arif Şenyüz’den tasavvuf müziğine repertuvar ve usûl dersleriyle başlar; aynı zamanda Dede Efendi Musıkî Cemiyeti’nde de bir süre eğitim alır.

Eyüp Musiki Cemiyeti kadrosuna 1997 yılında katılır ve 2004 yılına kadar Hüseyin Sert, Cengiz Ünal, Faruk Salgar, Hasan Esen, Yılmaz Pamukçu ve Nejat Yertut gibi büyük üstâdlardan feyz alma şansına sahip olur.

İlahi Sanatçısı Rıfat Çalışkan

2005 ve 2007 yıllarında Kanal 7, 2009 yılında ise Kanal türk iftar programlarının solisti olarak profosyonelliğe adım atan Çalışkan, bugüne kadar ülkemizi Yunanistan, Almanya, Bulgaristan, Kazakistan, Makedonya, İspanya, Hindistan ve KKTC’de solist sanatçı, korist ve ritimzen olarak gururla temsil etmiştir.

Yurt içi ve yurt dışında birçok konser projesinde bulunan sanatçı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yayımlanan Muharremîye, Ramazanîye, Dede Efendi Ayîn-i Şerîfleri albümlerinde ve başka bir yapım şirketinden çıkan İstanbul Bektaşîleri albümünde vokal ve ritimzen olarak, Zara’nın Bülbül-i Şeydâ albümünde ise geri vokal olarak yer almıştır.

rıfat çalışkan iletişim
Türk Sanat ve Türk Tasavvuf Müziğinin emekçisi olarak on beş yıllık müzik hayatına konser ve projelerle devam ederken önümüzdeki aylarda solo olarak çıkarmayı planladığı tasavvuf albümünün stüdyo çalışmalarını da sürdürmektedir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Kanal 7 – 2005 ve 2007 yıllarında ramazan ayı “Soray Uzun ile İftar Saati” Programı / Solist
Star Tv – 2007, “Yıldızların Altında” (sunucu Bülent Ersoy) / Misafir Solist
Kanaltürk – 2009, “Ramazan Ayı İftar Özel” Programı / Solist ve Ritimzen
Tv5 – “Mehmet Akça İle Bir Tatlı Huzur” Programı / Ritimzen

İlahi Sanatçısı Rıfat ÇalışkanBülbül-i Şeydâ –ZARA (Geri-Vokal)
İstanbul Bektaşîleri (Solist)
Dede Efendi Âyin-i Şerîfleri (Kudümzen)
Ramazanîye (Korist ve bendir)
Muharremîye(Bendir, solist ve korist)

Yunanistan / Selanik 2005 Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarı
Bulgaristan / Sofya 2006 Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarı
Almanya / Berlin 2006 Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarı

Bu üç ülkede İ.B.B Kültür A.Ş. ve Türkiye standında 4 kişilik saz ekibi ile solo olarak gerçekleştirdiğim Türk Tasavvuf Müziği ve fasıl programları, canlı performans dalında ülkemize 1.lik getirmiştir. Almanya / Frankfurt 2008 Uluslararası Kitap Fuarı’nda yapılan ve vokal-ritim olarak katıldığım ‘Mistik Seslerden Sihirli Sözlere’ konserinde İstanbul Ticaret Odası tarafından Teşekkür Beratı ile şereflendirildim. tasavvuf müziği sanatçısı rıfat çalışkan 20 yıldır ilahileri ile sizlerle olmaya devam ediyor.

İLAHİ SANATÇISI RIFAT ÇALIŞKAN’A ULAŞMAK İÇİN ARAYIN. 0532 692 98 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir