Ömer Karaoğlu

Ezgi Sanatçısı Ömer Karaoğlu

ömer karaoğlu albümÖmer Karaoğlu 1967 İstanbul doğumlu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Aynı üniversitede “İktisat Tarihi” alanında doktora öğrenimi yaptı. Bir devlet üniversitesinde uzun sayılabilecek bir süre öğretim elemanı olarak görev yaptı ve istifa ile ayrıldı.

Müzikle ilgisi orta öğrenim yıllarından itibaren yorum boyutuyla başladı. 1985’lerden başlayarak özel projelere mütevazi katkılarıyla belirginlik kazandı. İlk defa kendi besteleri ve yorumuyla dinleyiciyle buluştu. Ardından solo müzik albümleri ve konser etkinlikleri vesilesiyle yaygınlık kazandı. Evli ve iki erkek çocuk babası.

Ömer Karaoğlu

Müzik dışında, yaklaşık o kadar süredir daha sessiz; ama sürekli okumalarım oldu. Halen de devam ediyor. Küçük yaşlardan başlayarak temel islami ilimlere dair öğrenme çabalarım, üniversite yıllarımdan itibaren sosyal ilimler ve özelde; iktisat, tarih, felsefe ekseninde sürdü. Akademisyenlik yıllarından itibaren üzerinde çalıştığım bazı makalelerimi nasip olursa önümüzdeki yıllarda değerlendirmeyi düşünüyorum.

Bir yandan müziğe ait projeler ve sahne etkinlikleri devam ederken imkan buldukça evimde okuyor, yazıyorum. Bu uğraşı bazı dostların şaşırdığı kadar ayrı bir boyut gibi de görmüyorum. Çünkü aklın ve yüreğin dengeli bir yürüyüşe talip olması gerektiğine inanıyorum .

Uygun zaman ve zeminde belki tekrar Ömer Karaoğluakademik mesai düşünebilirim. Ancak yakın vadede müziğe ve belki televizyona yönelik projelerim var. Bugünlerde üç yıllık aradan sonra başladığımız yeni albüm çalışmamız devam ediyor.

Ömer Karaoğlu ezgi sanatçısı, İslami Eserleriyle tanınan ses sanatçısı. Aynı zamanda iktisat tarihi alanında doktordur. Bir süre öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Ömer Karaoğlu Eserleri özgün ve yorumu-ses rengi güçlüdür. 20 yılı aşkın süredir müzik çalışmaları yapıyor.

SİZLERDE ORGANİZASYONLARINIZDA SANATÇIMIZ ÖMER KARAOĞLU’NU ÇAĞIRMAK İÇİN BİZİ ARAYIN. TLF: 0532 692 98 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir